Aile

Birleşimi

AİLE BİRLEŞİMİ

Aile birleşimi denildiğinde ilk  akla gelen göç olgusudur.Göç olgusu, globalleşmenin de etkisiyle, tüm dünya ülkelerinde uzun zamandır gündemi oluşturmaktadır. Dünyanın giderek büyük bir köy olmaya doğru gittiği bir yüzyılda bir çok birey ,  kurum ya da  kuruluş kendi doğduğu toprakları terk edip yeni yaşam alanlarına yerleşmeye başlamışlardır. Bu nedenle günümüzde devletler  göçmenlerin uyum sorununu çözmek için gayret göstermektedir. 2009 yılında BM’in yaptığı bir araştırmaya göre, dünyada 214 milyon göçmen yaşamaktadır. 2005 yılında doğdukları ülke dışında yaşayanların sayısının 195 milyon olduğu tahmin edilmektedir, bu da 5 yılda 19 milyonluk bir artış olduğunu göstermektedir.

Aile birleşimi herhangi bir göç sonucunda , göç ettiği ülkede yaşayan bir bireyin o  ülke prosedürleri çerçevesinde aile bireylerini yanına alma işlemidir. Bu işlem aile birliğini korumaya yönelik uluslararası bir işlemdir.

Her ülke kendi uyum ve entegrasyon yasasına göre  aile birleşiminin gerçekleşmesi için  birtakım  özel koşulların gerçekleşmesini ister.

ALFA VİZE

  •   AKDENİZ MAHALLESİ AKDENİZ CADDESİ AKDENİZ İŞ MERKEZİ NO:5 KAT: 5 DAİRE : 512 KONAK / İZMİR

  • (0232) 570 04 24

  • 0532 611 45 84

  •    Mail: info@alfavize.com

         

İletişim

Seyahat Acentası


Belge No: 10583

© Copyright 2016 by JeXiR for ALFA VİZE

We LOVE GOOGLE